25 درصد تولید انرژی بیشتر با ردیاب خورشیدی سمانیر

سیستم‌های فتوولتاییک نیروگاهی سمانیر

یکی از فناوری‌های به‌روز و مقرون‌به‌صرفه در احداث نیروگاه‌های خورشیدی فتوولتاییک، اجرای آن‌ها به روش غیرمتمرکز است. در این روش، نیروگاه به تعدادی واحد کوچکتر تقسیم می‌شود. هنگامی که یک یا تعدادی از این واحدها در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، یک نیروگاه خورشیدی کوچک یا بزرگ مقیاس (تا چند ده مگاوات) ساخته می‌شود.

واحدهای فتوولتاییک نیروگاهی سمانیر

واحدهای فتوولتاییک نیروگاهی سمانیر، سیستم‌های مستقلی هستند که طراحی تفصیلی آن‌ها بر اساس منابع و مراجع معتبر بین‌المللی، از پیش توسط این شرکت انجام شده است. در هر یک از این واحدها، برق تولیدی از حدود 30 کیلووات صفحات خورشیدی که بر روی سازه‌های ثابت یا ردیاب قرار گرفته‌اند، پس از عبور از یک مبدل خورشیدی به 400 ولت سه‌فاز تبدیل می‌شود. این واحدها پس از نصب آماده‌اند تا به طور مستقیم به شبکۀ 400 ولت یا پس از گذر از یک واحد تبدیل دیگر به شبکۀ 20 کیلوولت یا بالاتر متصل شوند.

ردیاب خورشیدی سمانیر

سیستم‌های فتوولتاییک نیروگاهی سمانیر می‌توانند با فناوری ردیاب خورشیدی نصب شوند.
ردیاب خورشیدی سمانیر، سیستمی است بهینه و نوین که هر روز خورشید را از شرق تا غرب دنبال می‌کند و موجب افزایش چشمگیر بازدهی (تا 25 درصد) و در نتیجه افزایش نرخ بازگشت سرمایه در پروژه‌های نیروگاهی می‌شـود. این سیستم برای کارکرد بلندمدت در سخت ترین شرایط آب و هوایی با کمترین نیاز به نگهداری و تعمیرات طراحی شده است و همگی اجزا و قطعات آن در داخل کشور ساخته می‌شود.
Loading...

طرح خرید تضمینی برق تجدیدپذیر در ایران

طرح خرید تضمینی برق تجدیدپذیر در ایران به عنوان یک قانون به تصویب رسیده است. مطابق این طرح، دولت به منظور حمایت از تولید برق تجدیدپذیر قیمت ثابتی را تعیین کرده و تضمین می‌کند که برای مدتی طولانی، به ازای هر واحد انرژی الکتریکی، کیلووات‌ساعت، که به شبکه تزریق می‌شود آن را به تولیدکننده‌اش پرداخت ‌نماید.
برای این منظور، وزارت نیرو مطابق با الگوهای موفق در دنیا تعرفه‌هایی مبتنی بر فناوری و مبتنی بر اندازه تعیین کرده است، تا سودآوری پروژه‌های مختلف به‌ویژه فتوولتاییک‌ها را تضمین نماید. به عنوان مثال، برای پروژه‌های خورشیدی با ظرفیت کمتر از 10 مگاوات قیمت 4,900 ریال، با ظرفیت کمتر از 30 مگاوات قیمت 4,000 ریال و با ظرفیت بیشتر از 30 مگاوات قیمت 3,200 ریال را به ازای هر کیلووات‌ساعت برق تولیدی تعیین کرده است.
بدین ترتیب سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) به عنوان متولی این امر، از طریق قراردادی که با تولیدکننده منعقد می‌کند، تضمین می‌نماید که برای مدت بیست سال تمامی برق تولیدی را با نرخ‌هایی که هر سال متناسب با تورم تعدیل خواهند شد خریداری نماید. بودجۀ این طرح نیز از محل عوارض برق تجدیدپذیر بر روی قبوض برق مشترکین تأمین می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید به وب‌سایت ساتبا مراجعه فرمایید.

کاتالوگ سیستم‌های فتوولتاییک نیروگاهی سمانیر

اطلاعات بیشتر و مشخصات فنی محصول
دریافت
نصب هر واحد سیستم خورشیدی فتوولتاییک سمانیر برابر با حذف آلایندگی 10 عدد خودرو سواری از جاده‌هاست.

راه‌های ارتباطی

شما می‌توانید با تماس تلفنی، ارسال ایمیل و فکس پیام خود را به ما برسانید.

شرکت سمانیر، عضو پارک علم و فناوری البرز

طرح و توسعه «سما نیرو البرز» (سهامی خاص)

نشانی: ابتدای آزادراه کرج-قزوین، پارک علم و فناوری البرز، ساختمان خواجه نصیر
کد پستی: 3365166513